Masz pytanie? Dzwoń: 604 447 504

Kurs Towaroznawstwa Zielarskiego

Kurs realizowany przez internet

  • A
  • A
  • A

Najczęściej zadawane pytania do Pani kierownik kursu Kingi Sękowskiej

Tak, cały kurs jest w formie e-learningu, także egzamin. Będę przesyłała linki do wykładów, które umieszczone są na platformie edukacyjnej.

Podczas kursu jestem „dostępna mailowo”, a gdy zachodzi potrzeba również telefonicznie (mój numer telefonu 510 228 498).

Sprawami formalnymi (zaświadczeniami, płatnościami, fakturami, rabatami) zajmuje się p. Waldemar Ałdaś (604 447 504). Ja ze swojej strony proszę o potwierdzenie przelewu (nie mam wglądu do konta szkoły) ok. 7-10 dni po rozpoczęciu kursu. Kurs rozpoczyna się z chwilą ostatecznej rejestracji, staram się jak najszybciej wysłać pierwsze wykłady. Kolejne wykłady, a więc tempo przebiegu kursu zależy od kursanta. Kursant po zapoznaniu się z przesłanymi materiałami, wysyła do mnie maila, że chce kolejne części kursu.

Do pracy w sklepie zielarsko-medycznym, potrzebne są kwalifikacje (i zaświadczenie o kursie) jakie daje nasz kurs. Może Pan być właścicielem takiego sklepu i sam pracować.

Tak, na kurs można zapisać się w dowolnym momencie (bez względu na podany termin na stronie kursu).

Produkty lecznicze, wyroby medyczne wymienione w/w rozporządzeniach.
Sklep zielarsko-medyczny to nie tylko sklep z ziołami, jest to placówka obrotu pozaaptecznego. Nie można w takim sklepie realizować recept, tylko wydaje się leki dostępne bez recepty (tzw. OTC)

Zapisz się wstępnie na kurs

Do niczego to nie zobowiązuje Dostaniesz od nas więcej informacji. Możesz się zapisać już 21.06.2018 r.

Autorzy kursu

mgr Kinga Sękowska

Kierownik kursu

Masz pytanie? Pisz na e-mail:

k.sekowska.zielarstwo@gmail.com

 

Główny wykładowca naszego kursu. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wydziału Farmaceutycznego, kierunek farmacja apteczna. Była wykładowcą w Policealnym Studium Farmaceutycznym „Omega” w zakresie farmakognozji i leku roślinnego oraz prowadziła wykłady i ćwiczenia z technologii postaci leków, farmakologii oraz zajęć praktycznych w TEB Edukacja S.A. Aktualnie zajmuje się technologią sporządzania leków, w tym również techniką sporządzania leków roślinnych.

 

mgr inż. Waldemar Ałdaś

Absolwent Politechniki Wrocławskiej Masz pytanie? Dzwoń: 604 447 504

 

mgr Marcin Purchałka

Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku biologii z chemią. Obecnie jest w trakcie przygotowania pracy doktorskiej (otwarty przewód doktorski) z zakresu biologii człowieka i toksykologii również na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Odbył także staż w Instytucie Fizjologii Roślin PAN w Krakowie – gdzie zajmował się ekofizjologią i biologią molekularną roślin. Od 2009 roku związany jest z policealną szkołą TEB Edukacja w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia (wykłady + ćwiczenia) m.in. z zakresu farmakognozji, toksykologii, mikrobiologii, anatomii, fizjologii i patofizjologii człowieka. Jest ponadto autorem kilku artykułów naukowych z zakresu edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia, a także biologii człowieka.

Blog

Przyprawy i zioła, które obniżają poziom cukru we krwi

Krótki artykuł o najważniejszych ziołach i przyprawach, które pomogą obniżyć poziom cukru we krwi. Artykuł jest poglądowy i może stanowić podpowiedź jak wspomóc leczenie cukrzycy oraz zmniejszyć apetyt na słodycze. http://polki.pl/zdrowie/medycyna-naturalna,naturalne-sposoby-przeciw-cukrzycy-ziola-lagodzace-objawy-cukrzycy-i-dieta-przeciwcukrzycowa,10385599,1,galeria.html#gallery

Czytaj więcej >

Obrót lekami poza apteką

Obrót produktami leczniczymi jest ściśle kontrolowany przez GIF (Główny Inspektorat Farmaceutyczny) oraz jego wojewódzkie oddziały. Jest częścią nadzoru nad jakością. W sklepach zielarsko-medycznych również przeprowadzane są kontrole WIF.  Sprawdzane są głównie produkty, które są sprzedawane w sklepie oraz warunki ich przechowywania.   Wykaz produktów dopuszczonych do obrotu w sklepach zielarsko – medycznych. http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-zdrowia-z-dnia-22-pazdziernika-2010-r-w-sprawie-wykazu-produktow-leczniczych-ktore-moga-byc-dopuszczone-do-obrotu-w-placowkach-obrotu-pozaaptecznego-oraz-punktach-aptecznych/     […]

Czytaj więcej >

Napar z czystka – pić czy nie pić?

O czystek (Cistus L.) coraz częściej pytają pacjenci aptek i sklepów zielarsko – medycznych. Czy rzeczywiście napar z czystka może stanowić zamiennik wielu syntetycznych medykametów, czy jest remedium na wszystkie dolegliwości? Herbatka z czystka może wspomóc odporność i opóźniać procesy starzenia się organizmu, a to dzięki dużej zawartości flawonoidów i polifenoli, które są naturalnymi wymiataczami […]

Czytaj więcej >