Masz pytanie? Dzwoń: 604 447 504
(godz. 9.00 -18.00, oprócz niedziel)

Kurs Towaroznawstwa Zielarskiego

Kurs realizowany przez internet

  • A
  • A
  • A

Najczęściej zadawane pytania do Pani kierownik kursu Kingi Sękowskiej

Tak, cały kurs jest w formie e-learningu, także egzamin. Będę przesyłała linki do wykładów, które umieszczone są na platformie edukacyjnej.

Podczas kursu jestem „dostępna mailowo”, a gdy zachodzi potrzeba również telefonicznie (mój numer telefonu 510 228 498).

Sprawami formalnymi (zaświadczeniami, płatnościami, fakturami, rabatami) zajmuje się p. Waldemar Ałdaś (604 447 504). Ja ze swojej strony proszę o potwierdzenie przelewu (nie mam wglądu do konta szkoły) ok. 7-10 dni po rozpoczęciu kursu. Kurs rozpoczyna się z chwilą ostatecznej rejestracji, staram się jak najszybciej wysłać pierwsze wykłady. Kolejne wykłady, a więc tempo przebiegu kursu zależy od kursanta. Kursant po zapoznaniu się z przesłanymi materiałami, wysyła do mnie maila, że chce kolejne części kursu.

Do pracy w sklepie zielarsko-medycznym, potrzebne są kwalifikacje (i zaświadczenie o kursie) jakie daje nasz kurs. Może Pan być właścicielem takiego sklepu i sam pracować.

Tak, na kurs można zapisać się w dowolnym momencie (bez względu na podany termin na stronie kursu).

Produkty lecznicze, wyroby medyczne wymienione w/w rozporządzeniach.
Sklep zielarsko-medyczny to nie tylko sklep z ziołami, jest to placówka obrotu pozaaptecznego. Nie można w takim sklepie realizować recept, tylko wydaje się leki dostępne bez recepty (tzw. OTC)

Autorzy kursu

mgr Kinga Sękowska

Kierownik kursu

Masz pytanie? Pisz na e-mail:

k.sekowska.zielarstwo@gmail.com

 

Główny wykładowca naszego kursu. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wydziału Farmaceutycznego, kierunek farmacja apteczna. Była wykładowcą w Policealnym Studium Farmaceutycznym „Omega” w zakresie farmakognozji i leku roślinnego oraz prowadziła wykłady i ćwiczenia z technologii postaci leków, farmakologii oraz zajęć praktycznych w TEB Edukacja S.A. Aktualnie zajmuje się technologią sporządzania leków, w tym również techniką sporządzania leków roślinnych.

 

mgr inż. Waldemar Ałdaś

Absolwent Politechniki Wrocławskiej Masz pytanie? Dzwoń: 604 447 504

Blog

Przyprawy i zioła, które obniżają poziom cukru we krwi

Krótki artykuł o najważniejszych ziołach i przyprawach, które pomogą obniżyć poziom cukru we krwi. Artykuł jest poglądowy i może stanowić podpowiedź jak wspomóc leczenie cukrzycy oraz zmniejszyć apetyt na słodycze. http://polki.pl/zdrowie/medycyna-naturalna,naturalne-sposoby-przeciw-cukrzycy-ziola-lagodzace-objawy-cukrzycy-i-dieta-przeciwcukrzycowa,10385599,1,galeria.html#gallery

Czytaj więcej >

Obrót lekami poza apteką

Obrót produktami leczniczymi jest ściśle kontrolowany przez GIF (Główny Inspektorat Farmaceutyczny) oraz jego wojewódzkie oddziały. Jest częścią nadzoru nad jakością. W sklepach zielarsko-medycznych również przeprowadzane są kontrole WIF.  Sprawdzane są głównie produkty, które są sprzedawane w sklepie oraz warunki ich przechowywania.   Wykaz produktów dopuszczonych do obrotu w sklepach zielarsko – medycznych. http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-zdrowia-z-dnia-22-pazdziernika-2010-r-w-sprawie-wykazu-produktow-leczniczych-ktore-moga-byc-dopuszczone-do-obrotu-w-placowkach-obrotu-pozaaptecznego-oraz-punktach-aptecznych/     […]

Czytaj więcej >

Napar z czystka – pić czy nie pić?

O czystek (Cistus L.) coraz częściej pytają pacjenci aptek i sklepów zielarsko – medycznych. Czy rzeczywiście napar z czystka może stanowić zamiennik wielu syntetycznych medykametów, czy jest remedium na wszystkie dolegliwości? Herbatka z czystka może wspomóc odporność i opóźniać procesy starzenia się organizmu, a to dzięki dużej zawartości flawonoidów i polifenoli, które są naturalnymi wymiataczami […]

Czytaj więcej >