Masz pytanie? Dzwoń: 604 447 504
(godz. 9.00 -18.00, oprócz niedziel)

Kurs Towaroznawstwa Zielarskiego

Kurs realizowany przez internet

 • A
 • A
 • A

Co to jest Akademia?

Akademia Online ziszcza słowa Billa Gatesa

„W niedalekiej przyszłości, ludzie na całym świecie będą mogli uczestniczyć w najlepszych kursach, prowadzonych przez wspaniałych nauczycieli”.

Cel Akademii:

Dostarczać słuchaczom maksimum rzetelnej i praktycznej wiedzy w prosty sposób!

Główne cechy:

 • Wykład przez internet w czasie rzeczywistym (słuchacz słyszy głos wykładowcy, i widzi go),
 • automatyczna zmiana slajdów na komputerach słuchaczy (slajdy zmienia wykładowca),
 • słuchacze mogą zadawanie pytania wykładowcy – chat.

O platformie edukacyjnej

Platforma edukacyjna, to nowatorski projekt umożliwiający w czasie rzeczywistym przekaz sygnału audio i wideo z komputera wykładowcy na komputery słuchaczy.

Platforma korzysta z najnowszych technik informatycznych jakie stwarza nam internet przy zachowaniu jak najmniejszych wymaganiach sprzętowych ze strony słuchacza.

Każdy ze słuchaczy dostaję kod dostępu za pomocą którego ma możliwość wejścia na platformę i wysłuchania wykładu.
Logując się podaje swoje imię i nazwisko, przez co jest identyfikowany.

Moduły platformy edukacyjnej:

 1. Czat – służy do komunikowania się słuchaczy z wykładowcą, zadawanie pytań.
 2. Moduł Materiały do pobrania – umieszczane są tam materiały do pobrania dla słuchacza: prezentacja, opracowania i inne materiały z danego wykładu.
 3. Akademia TV – moduł umożliwia przekazywanie obrazu wideo w czasie rzeczywistym. Sygnał może być przekazywany z kamery jak i bezpośrednio z pulpitu komputera.
 4. Filmy instruktażowe – moduł umożliwia oglądanie filmów, które dołączone zostały do wykładu z możliwością zatrzymania i skomentowania danego kadru.
 5. Pokaz slajdów – moduł zarządzany przez wykładowcę. W trakcie omawiania tematu wykładowca przełącza kolejno przygotowane slajdy, które automatycznie w panelu słuchacza są wyświetlane.

Autorzy kursu

mgr Kinga Sękowska

Kierownik kursu

Masz pytanie? Pisz na e-mail:

k.sekowska.zielarstwo@gmail.com

 

Główny wykładowca naszego kursu. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wydziału Farmaceutycznego, kierunek farmacja apteczna. Była wykładowcą w Policealnym Studium Farmaceutycznym „Omega” w zakresie farmakognozji i leku roślinnego oraz prowadziła wykłady i ćwiczenia z technologii postaci leków, farmakologii oraz zajęć praktycznych w TEB Edukacja S.A. Aktualnie zajmuje się technologią sporządzania leków, w tym również techniką sporządzania leków roślinnych.

 

mgr inż. Waldemar Ałdaś

Absolwent Politechniki Wrocławskiej Masz pytanie? Dzwoń: 604 447 504

Blog

Przyprawy i zioła, które obniżają poziom cukru we krwi

Krótki artykuł o najważniejszych ziołach i przyprawach, które pomogą obniżyć poziom cukru we krwi. Artykuł jest poglądowy i może stanowić podpowiedź jak wspomóc leczenie cukrzycy oraz zmniejszyć apetyt na słodycze. http://polki.pl/zdrowie/medycyna-naturalna,naturalne-sposoby-przeciw-cukrzycy-ziola-lagodzace-objawy-cukrzycy-i-dieta-przeciwcukrzycowa,10385599,1,galeria.html#gallery

Czytaj więcej >

Obrót lekami poza apteką

Obrót produktami leczniczymi jest ściśle kontrolowany przez GIF (Główny Inspektorat Farmaceutyczny) oraz jego wojewódzkie oddziały. Jest częścią nadzoru nad jakością. W sklepach zielarsko-medycznych również przeprowadzane są kontrole WIF.  Sprawdzane są głównie produkty, które są sprzedawane w sklepie oraz warunki ich przechowywania.   Wykaz produktów dopuszczonych do obrotu w sklepach zielarsko – medycznych. http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-zdrowia-z-dnia-22-pazdziernika-2010-r-w-sprawie-wykazu-produktow-leczniczych-ktore-moga-byc-dopuszczone-do-obrotu-w-placowkach-obrotu-pozaaptecznego-oraz-punktach-aptecznych/     […]

Czytaj więcej >

Napar z czystka – pić czy nie pić?

O czystek (Cistus L.) coraz częściej pytają pacjenci aptek i sklepów zielarsko – medycznych. Czy rzeczywiście napar z czystka może stanowić zamiennik wielu syntetycznych medykametów, czy jest remedium na wszystkie dolegliwości? Herbatka z czystka może wspomóc odporność i opóźniać procesy starzenia się organizmu, a to dzięki dużej zawartości flawonoidów i polifenoli, które są naturalnymi wymiataczami […]

Czytaj więcej >