Jesteś tutaj: Strona główna >> Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania do Pani kierownik kursu Kingi Sękowskiej:

1) Czy wszystko jest załatwiane przez Internet, cały kurs i egzamin bez potrzeby wychodzenia z domu?

Tak, cały kurs jest w formie e-learningu, także egzamin. Będę przesyłała linki do wykładów, które umieszczone są na platformie edukacyjnej.

2) Czy Pani kierownik jest „dostępna” podczas kursu e-mailowo i telefonicznie?

Podczas kursu jestem „dostępna mailowo”, a gdy zachodzi potrzeba również telefonicznie (mój numer telefonu 510 228 498).

3) Jak wygląda zapłata za kurs, kiedy trzeba uiścić opłatę? Czy musze zapłacić od razu całość?

Sprawami formalnymi (zaświadczeniami, płatnościami, fakturami, rabatami) zajmuje się p. Waldemar Ałdaś (604 447 504). Ja ze swojej strony proszę o potwierdzenie przelewu (nie mam wglądu do konta szkoły) ok. 7-10 dni po rozpoczęciu kursu. Kurs rozpoczyna się z chwilą ostatecznej rejestracji, staram się jak najszybciej wysłać pierwsze wykłady. Kolejne wykłady, a więc tempo przebiegu kursu zależy od kursanta. Kursant po zapoznaniu się z przesłanymi materiałami, wysyła do mnie maila, że chce kolejne części kursu.

4) Czy po ukończeniu kursu mogę prowadzić sklep zielarsko-medyczny? Czyli mogę sam otworzyć taki sklep? Czy mogę iść do pracy do takiego sklepu?

Do pracy w sklepie zielarsko-medycznym, potrzebne są kwalifikacje (i zaświadczenie o kursie) jakie daje nasz kurs. Może Pan być właścicielem takiego sklepu i sam pracować.

5) Jakie produkty można sprzedawać w takim sklepie? Czy ma Pani jakąś listę produktów?

Lista produktów jest zawarta w rozporządzeniu MZ
Bezterminowo.

7) Czy na ten kurs mogę zapisać się w dowolnym czasie np. 2 luty? Pytam, ponieważ czekam za decyzją szefa czy zrefunduje mi taki kurs?

Tak, na kurs można zapisać się w dowolnym momencie (bez względu na podany termin na stronie kursu).

8) Na stronie jest napisane, że kurs jest adresowany do osób które chcą zdobyć obowiązkowe kwalifikacje zawodowe uprawniające do pracy i prowadzenia sklepu zielarsko-medycznego zgodnie z obowiązującymi przepisami. Co oznacza druga część „medyczny”, co tutaj można sprzedawać?

Produkty lecznicze, wyroby medyczne wymienione w/w rozporządzeniach.
Sklep zielarsko-medyczny to nie tylko sklep z ziołami, jest to placówka obrotu pozaaptecznego. Nie można w takim sklepie realizować recept, tylko wydaje się leki dostępne bez recepty (tzw. OTC)